Doporučuji

Cesta zpět

Sobota v 21:23 | Beltrix
Ahoj všichni,
mrkla jsem do svého archivu rozepsaných článků a narazila jsem na povídku Cesta zpět: http://fanfiction.potterharry.net/cze/kapitola/18757%7COcekavani.html/. Jediný problém je, že se mi nedaří dostat se na stránky fanfiction.potterharry.net - nejde o jednorázovou záležitost, ale už pár týdnů se mi tam nedaří dostat, neví, co toho může býti příčinou? Jestli se ukáže, že stránky už nebudou v provozu, bude mě to dost mrzet, protože hodně povídek, které tam byly, mě provázely opravdu dlouhou dobu, po níž jsem byla oddanou fanynkou HP.
Pokud víte o těchto stránkách něco víc, dejte, prosím, vědět.
Díky
Vaše Beltrix

Toujours Pur

14. listopadu 2015 v 11:33 | Beltrix
Ahoj vážení,
tady vám přináším jednu povídku, která by vám mohla třeba zpříjemnit dnešní den.

Hlavní hrdinkou této povídky je Narcissa, která přemýšlí a vzpomíná, jak se stalo, že její život nabral směr, který nabral. Toto pojetí Narcissy se mi moc líbí, i to je tedy důvod, proč tuto povídku doporučuji. Naznačen je její vztah se Siriusem, což já osobně tak nevidím, ale tady to vyznívá absolutně přirozeně a reálně.

Prostě se mi to moc líbí. :)


Užijte si to

Vaše Beltrix

Zapovězenci

13. července 2014 v 19:04 | Beltrix
Ahojky,
tak jak si užíváte prázdnin? Počasí, pravda, příliš nepřeje tradičním letním radovánkám, ale i tak to volno stojí zato, ne? :)

A protože se nudím, tak vám sem dávám další článek, v němž bych ráda doporučila povídku Zapovězenci od Blesk. Stejně jako předchozí povídka od stejné autorky (Zbraně nejmocnějších), i tato patří k mým osvědčeným klasikám.
Vcelku zásadním rozdílem ale je, že zatímco Zbraně už byly dopsané, když jsem je objevila, tak Zapovězenci byli dokončeni až po několika letech, co jsem je četla. Autorka je navíc střídala ještě s další povídkou, ale o té až příště.

Teď ovšem zanechám nostalgie a řeknu vám (konečně) o čem ta povídka vlastně je. Jedná se o další variantu Haryho posledního ročníku, jen s tím rozdílem, že si ve škole příliš dlouho nepobude. Hádají správně ti z vás, co uhodli, že Zapovězenci jsou částečně odvozeni ze Zapovězeného lesa. Ale jak se tam Harry dostal? To už si musíte přečíst sami → zde.
Kromě Harryho se zde však setkáte především s ironickým profesorem lektvarů Severusem Snapem, který (ne)dobrovolně přebírá hlavní roli v povídce. A pokud se do toho zaplete Hermiona Grangerová, malér je na světě. A nebo ne?

Oproti originálu se ta povídka liší, je více realistická a ne tak dětská. A Harryho čeká těžší úděl než být "jen" Voldemorotvým viteálem.
Každopádně, pokud nejste fanoušci Severuse Snapea, na své si moc nepřijdete, protože, jak jsem již zmínila, k vedlejším houslím se rozhodně nechce nechat šoupnout, naopak tam zatlačí Harryho.

Tak vzhůru do Zapozězeného lesa!

Yesterday I died

27. března 2012 v 20:36 | Beltrix
Ahojky,
tak dneska u nás krásně svítí sluníčko, což způsobuje, že se mi hned zlepšila nálada ;) Na zítřek se sice moc netěším, ale snad ho přežiju ;)

Stará parta

12. února 2012 v 14:43 | Beltrix
Ahojky,
tak dnešek se fakt nepovedl... "menší" výměna názorů... no vždyť to asi znáte. Vstanete s dobrou náladou a hádka to všechno zničí...
Ale tak mě to přimělo k tomu, abych se vás zeptala:

Chcete přidávat celé kapitoly nebo takto po kouskách?

Co říkáte na lidi, kteří mají stejně jako 5 a více blogů?

Budu ráda, pokud mi na tyto otázky odpovíte.

Střípky štěstí

4. ledna 2012 v 21:54 | Beltrix
Ahojky,
tak co je nového? Já mám opět migrénu a už mě to FAKT nebaví!

Zbraně nejmocnějších

12. listopadu 2011 v 13:57 | Beltrix
Ahojky mláďátka,
tak učitelé jsou jako diví, takže denně píšeme 2-3 písemky, což je dost neúnosný, zvlášť, když domů přijíždím až v 6 a musím ještě udělat úkoly. Na psaní nezbývá čas a nějak ani chuť. Vy nekomentujete, takže já nepřidávám kapitoly. To je prostě přímá úměrnost. Čím víc komentářů bude, tím rychlejší bude přidávání.
No a předevčírem jsem se nudila a neměla co dělat, tak jsem vsadila na osvědčenou jistotu, tedy na povídku Zbraně nejmocnějších, jejíž autorkou je Blesk. Tuhle povídku mám přečtenou snad 100krát a vždycky najdu scénu, kterou bych před tím jako by přehlédla. Není to úplná oddechovka, je to povídka plná zvratů a napětí. V jednu chvíli si myslíte, že jste už rozpletli složitou hádanku a najednou bum a je všechno úplně jinak.
Rozhodně se nebudete nudit, tahle povídka vás nenechá.
A pokud bych mohla soudit, tak má ten nejlepší závěr, který jsem kdy četla, ano je lepší i než samotný originál. A přestože už ho znám téměř nazpaměť, vždycky mě rozbrečí.
Takže pokud jsem vás přesvědčila, tak klikněte sem: http://blesk.xf.cz/povidky/zbrane/zbrane.htm
Za nakouknutí stojí i další povídky této autorky, ale o těch až příště ;)

Jak Black narazil ... na Snapeku

16. září 2011 v 21:03 | Beltrix
Ahojky, tak co škola? Dává vám zabrat alespoň tolik jako mně? Asi ano, vzhledem k tomu, že se tu dlouho neobjevil žádný nový komentář.

Smysle článku má být ale představení nové rubriky Doporučuji, ve které vám budu představovat úžasné povídky, které mě dostaly, jednak proto, abyste dostali možnost si je přečíst a taky abych na ně nezapomněla.

A první povídkou je Jak Black narazil ... na Snapeku, jejíž autorkou je Alis.

V této povídce se dozvíte, co se stane, když se setká Sirius Black a Serena Snapeová a ujišťuji vás, že jim to řádně zašmodrchá osudy. Zatím to má 45 kapitol a čekáme jen na epilog.

Autorka ovšem má ovšem napsanou povídku Elizabeth Snapeová, která má celkem tři části a vzhledem k tomu, že je to jméno známé z povídky Jak Black narazil ... na Snapeku, domnívám se, že může jít o návazné díly, přestože byly psány dříve než tato povídka. Ale na 100% vám to řeknu, až si to přečtu ;)

 
 

Reklama