Zklamání

16. dubna 2016 v 16:15 | Beltrix
Ahoj,
vím, že už delší dobu tenhle blog stagnuje, ale dneska prostě potřebuju místo, kde se vypsat. Možná, že když to "hodím na papír", nebude to tak dlouhé, ale co.

Mám pocit, že můj poslední článek se týkal seriálu The Musketeers. Moje cesta k němu byla trošku složitější, protože po zhlédnutí prvního dílu (respektive proklikání prvního dílu) jsem rozhodně nebyla nadšená. No, nakonec jsem tomu asi po roce dala šanci a světe div se, ze seriálu, který mi byl zpočátku odporný, poté docela příjemný, se stal ten nejlepší a nejoblíbenější.
První série byla skvělá, opravdu jsem fandila Milady a kardinálovi. No a ve druhé sérii se ve mě začala probouzet naděje do té doby netušená - pár Milady a Athos. A nutno podotknout, že BBC nás v tom pouze utvrzovala.

3. série jsem se nemohla dočkat, takže jakmile se objevila možnost vidět to na turecké televizi, neváhala jsem. První díl se mi moc líbil. Na druhý jsem se těšila, ale ze spoilerů jsem dozvěděla, že se objeví nová dáma, která možná uchopí Athosovo srdce. To se mi pochopitelně nelíbilo, ale tak jsem si řekla, stejně brzy zmizí, tak proč jí nedat šanci. Možná jsem předpojatá, ale Sylvia mi rozhodně sympatická nepřijde, dokonce mi (obzvláště v bojové scéně) přišlo, že se z ní tvůrci snaží udělat druhou Milady.

No a jen co dneska zapnu počítač, vykoukly na mě spoilery... - Pokud nechcete vědět, jak to skončí, nečtěte dál.

Podle všeho se Athosův vztah se Sylvií bude vyvíjet velmi uspokojivě, bude korunován dítětem... Dobře, to by nebylo tak hrozný. Jenže do toho se vrátí Milady a musí to sledovat. Navíc - na konci druhé série sama říká, jak už nechce být špionkou, vražedkyní a ničím podobným - se vrací ke své profesi. Sice tentokrát "legálně" - pro královnu regentku, ale.... Co to kurva je?!

Sakra ta ženská ztratila už několikrát všecko - a buďme upřímní, pokaždé kvůli Athosovi. Jako takhle, já mám Athose z mušketýrů nejraději, vážně. Jeho povaha (především v knize, ale i v prvních dvou sériích) je mi nejbližší. Ale už od začátku třetí série jsme si všimla spousty změn - usmívá se, objímá lidi a tak... Už tehdy jsem věděla, že to asi znamená, že se posunul. To by bylo OK. Jasně, nejlepší konec podle mě by byl, kdyby se k sobě s Milady nějak uvěřitelně vrátili. Ale jsem realistická, či spíše byla jsem. Doufala jsem, že prostě teda Milady zůstane v Anglii a konec. Ale cpát jí takhle jeho štěstí přímo před oči?

To jsem trochu odbočila od toho, jak všechno ztratila kvůli Athosovi. Poprvé, když se ji snažil pověsit. Podle všeho byla její slova pravdivá a Athosův bratr se ji vážně pokusil znásilnit. A Athos ji ani pořádně nevyslechl a na základě toho, že mu zatajila svou minulost, se rozhodl, že jí nemůže věřit ani slovo. Milady sice přežila, ale... Ztratila všechno, musela začít znova.
Podruhé ji vyhnal z Paříže. Teda ještě předtím ji donutil pokleknout (aby si dokázal svou převahu) a nakonec ji "milostivě" nechal žít. Ale musela opustit Paříž, svůj domov, vše, co si vybudovala poté, co se ji on pokusil zabít. Opět musela začít znovu.
Potřetí - nechal ji jít. Celou druhou sezonu se k sobě ti dva přibližovali a nakonec... Dobře, byla to ona, kdo nepočkal, ale prostě ztratila naději. A jistě, byla to její chyba, že mu vůbec tohle ultimátum dala - alespoň v mé mysli není pochyb, že on by neodešel. Ale mohl ji požádat, aby zůstala.
No a nakonec...

Mám opravdu pocit, že se tvůrcům zdálo, že kdyby tři hlavní páry skončily všechny šťastně, že by to bylo moc. Takže proč neudělat z nejméně reálného páru (Aramis + královna) pár vcelku realistický a na místo toho zničit Milady s Athosem? Ne, Milady si prostě asi vytáhla nejkratší sirku.

Plácám páté přes deváté, vím. Ale vážně jsem se na tu třetí sérii moc těšila. Četla jsem povídky, rozvíjela svou fantazii... A najednou je to všechno v prachu. Nevím, jestli budu koukat na další díly. Jasně, všechno to moc prožívám, vím... Ale když už se do něčeho ponořím, tak prostě naplno. Takhle už 12 let žiju ve světě Harryho Pottera, takhle jsem posledního čtvrt roku žila v Paříži 17. století. A tak nakonec jen bezmocně brečím.

No, zítra zas půjde život dál. Ale mrzí mě to. Hrozně moc.

Snad jen jsem ráda, že je to poslední série. Naštěstí.Edit:
Nakonec jsem neodolala a zhlédla poslední tři díly 3. série. A musím přiznat jediné - Miladin návrat byl absolutně zbytečný. Vidíme ji asi v 5 scénách - z toho jen jedna s Athosem, kde se ji snaží uškrtit. Už to je podle mě hodně mimo mísu, ale budiž. No a v dalších dvou scénách je s Trevillem, který na ni docela vyrukuje, že vraždění je jediné, na co je dobrá - no to jako pardon, ale ještě ve 2. sérii mírnil D´Artagnan, když se přiznala k vraždě ani nemrkl a když dorazila do kasáren, aby mu oznámila, že je král zajat, ihned jí (na rozdíl od Athose) věřil... A teď tohle? Pardon, ale tomu prostě nevěřím. No a v další scéně ji královna posílá někoho zabít a poslední scéna je, jak někoho zabíjí... Nebylo to prostě trochu zbytečné ji vracet?

A ještě jednu poznámku si neodpustím - už jsem se zmiňovala, že Athosův posun se mi nezdál hned od začátku série - a je to fakt. Po čtyřech letech ve válce, kdy velel mužům, kdy je posílal na smrt... by se vrátil veselejší, uvolněnější? Po letech, kdy věřil, že láska jeho života je nadobro pryč? Ne, tomu fakt nevěřím.

Celkově to přičítám změně autorů scénáře. Prostě totálně překopali to, co první dvě série začaly. Takže mě už tak nějak i přestalo mrzet, jak se to vyvinulo. Tohle je prostě úplně jiný seriál.

Takže třetí řado The Musketeers - sbohem. Já zůstanu u prvních dvou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama